Strona wykorzystuje pliki cookies. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody na ich używanie nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dyrektor oraz Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z Radą Rodziców zapraszają wszystkie dzieci z przedszkola wraz z rodzicami na "Piknik Rodzinny", który odbędzie się 08.06.2018 r. (piątek) od godz. 16.00 (planowane zakończenie imprezy ok. godz. 18.00) na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Kole.

TERMINY DYŻURÓW WAKACYJNYCH DLA PRZEDSZKOLI W ROKU 2018

 1. 02-16.07.2018r / 11 dni
  Przedszkole Miejskie Nr 1
  ul. Piaski 15
 2. 17-31.07.2018r / 11 dni
  Przedszkole Miejskie Nr 5
  ul. Wojciechowskiego 22
 3. 1-16.08.2018r / 11 dni 
  Przedszkole Miejskie Nr 6
  ul. Powstańców Wielkopolskich 6
 4. 17-31.08.2018r / 11 dni 
  Przedszkole Miejskie Nr 3
  ul. Wojciechowskiego 9

30 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Czerwony Kapturek” w Kole odbyła się zabawa Andrzejkowa pt. „Andrzejkowe Czary Mary”. Dzieci z grupy IV bawiły się wspólnie z zaproszonymi uczniami klasy Ie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole wraz z wychowawcami. W trakcie wróżb dzieci poznały swoją przyszłość, imię wybranka/wybranki życiowej oraz dowiedziały się czego unikać w przyszłości. Na koniec wszyscy wspólnie wzięli udział w zabawach muzyczno - ruchowych, integrujących dzieci przedszkolne z pierwszoklasistami.

Dyrektor, Rada Rodziców, nauczyciele oraz dzieci zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 12 i 13 grudnia 2017 roku. Rodziców prosimy o pomoc w organizacji kiermaszu poprzez wykonanie rękodzieła i dostarczenie go w dniach od 4 do 8 grudnia.

W dniu 19.10.2017 r. podczas zajęć otwartych gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Magdalenę Dens oraz Pana Dawida Grzelaka – uczniów ZSRCKU w Kościelcu, którzy zaprezentowali technikę polegającą na fantazyjnym dekorowaniu owoców i warzyw. Podczas spotkania rodzice wspólnie z dziećmi oprócz zabaw muzyczno-ruchowych z dynią mogli nauczyć się i pokazać swoje umiejętności rzeźbiarskie wzorując się na „mistrzach carvingu"

17 października w Ratuszu Miejskim w Kole odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego i wręczenie nagród książkowych. Serdecznie gratulujemy uczestnikom: Julii Gutowskiej, Jagodzie Chęcińskiej, Wiktorii Cieślak, Igorowi Nowickiemu, Gabrielowi Kaftanowi i Wojciechowi Skulskiemu. Przedszkole otrzymało również zestaw naukowo - zabawowy „Moje pierwsze doświadczenia chemiczne”, który wzbogacił bazę pomocy dydaktycznych placówki.

5 października w grupie integracyjnej w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Kole rozpoczął się cykl dziesięciu spotkań warsztatowyc „EDU – FIGLE” prowadzonych przez specjalistów: Panią Agatę Fijałkowską oraz Panią Patrycję Gralińską – Marańdę. Mają one na celu wspieranie ogólnego rozwoju dziecka oraz kształtowanie postaw społecznych.

29 września gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariusza policji, asp. Mariusza Rumiejewskiego. Pan policjant opowiedział o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, a także przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu.

24 września 2017 roku odbył się 37 Międzynarodowy Bieg Warciański. Na starcie stawiło się wielu przedszkolaków, liczne grono stanowiły dzieci z naszego przedszkola. Podczas biegu panowała sportowa atmosfera, pełna skupienia i napięcia. Na zakończenie biegu dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

15 września  przedszkolaki z grupy III i IV z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w akcji „Sprzątania świata”. Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat: „Dlaczego należy dbać o środowisko, w którym żyjemy?”. Następnie wyposażeni w worki oraz rękawiczki wyruszyliśmy na poszukiwanie śmieci w najbliższym parku. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się sumiennie wykonać swoje zadanie. Poprzez udział w takich akcjach rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.