INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLI MIEJSKICH ORAZ ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W KOLE NA ROK SZKOLNY 2018/2019

W Przedszkolu Miejskim nr 3 od tygodnia trwają uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które licznie przybywali zaproszeni goście. Dzieci zaprezentowały część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom przygotowane upominki.

30 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Czerwony Kapturek” w Kole odbyła się zabawa Andrzejkowa pt. „Andrzejkowe Czary Mary”. Dzieci z grupy IV bawiły się wspólnie z zaproszonymi uczniami klasy Ie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole wraz z wychowawcami. W trakcie wróżb dzieci poznały swoją przyszłość, imię wybranka/wybranki życiowej oraz dowiedziały się czego unikać w przyszłości. Na koniec wszyscy wspólnie wzięli udział w zabawach muzyczno - ruchowych, integrujących dzieci przedszkolne z pierwszoklasistami.

Dyrektor, Rada Rodziców, nauczyciele oraz dzieci zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 12 i 13 grudnia 2017 roku. Rodziców prosimy o pomoc w organizacji kiermaszu poprzez wykonanie rękodzieła i dostarczenie go w dniach od 4 do 8 grudnia.

W dniu 19.10.2017 r. podczas zajęć otwartych gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Magdalenę Dens oraz Pana Dawida Grzelaka – uczniów ZSRCKU w Kościelcu, którzy zaprezentowali technikę polegającą na fantazyjnym dekorowaniu owoców i warzyw. Podczas spotkania rodzice wspólnie z dziećmi oprócz zabaw muzyczno-ruchowych z dynią mogli nauczyć się i pokazać swoje umiejętności rzeźbiarskie wzorując się na „mistrzach carvingu"

17 października w Ratuszu Miejskim w Kole odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego i wręczenie nagród książkowych. Serdecznie gratulujemy uczestnikom: Julii Gutowskiej, Jagodzie Chęcińskiej, Wiktorii Cieślak, Igorowi Nowickiemu, Gabrielowi Kaftanowi i Wojciechowi Skulskiemu. Przedszkole otrzymało również zestaw naukowo - zabawowy „Moje pierwsze doświadczenia chemiczne”, który wzbogacił bazę pomocy dydaktycznych placówki.

5 października w grupie integracyjnej w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Kole rozpoczął się cykl dziesięciu spotkań warsztatowyc „EDU – FIGLE” prowadzonych przez specjalistów: Panią Agatę Fijałkowską oraz Panią Patrycję Gralińską – Marańdę. Mają one na celu wspieranie ogólnego rozwoju dziecka oraz kształtowanie postaw społecznych.

29 września gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariusza policji, asp. Mariusza Rumiejewskiego. Pan policjant opowiedział o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, a także przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu.

24 września 2017 roku odbył się 37 Międzynarodowy Bieg Warciański. Na starcie stawiło się wielu przedszkolaków, liczne grono stanowiły dzieci z naszego przedszkola. Podczas biegu panowała sportowa atmosfera, pełna skupienia i napięcia. Na zakończenie biegu dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

15 września  przedszkolaki z grupy III i IV z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w akcji „Sprzątania świata”. Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat: „Dlaczego należy dbać o środowisko, w którym żyjemy?”. Następnie wyposażeni w worki oraz rękawiczki wyruszyliśmy na poszukiwanie śmieci w najbliższym parku. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się sumiennie wykonać swoje zadanie. Poprzez udział w takich akcjach rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.