Strona wykorzystuje pliki cookies. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody na ich używanie nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2015/16 to Rok Otwartej Szkoły. Nasze przedszkole również nastawione jest na szeroką współpracę ze środowiskiem lokalnym. Współpracujemy m.in. z Filią dla dzieci oraz Filią Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole realizując jeden z kierunków polityki oświatowej państwa „Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”. Dużą rolę w tym względzie odgrywają organizowane w przedszkolu „kąciki książki”, często zmieniane i systematycznie aktualizowane ze względu na realizowaną tematykę kompleksową. Przedszkolaki uczestniczą w głośnym czytaniu, we współpracy z biblioteką organizowane są różnorodne spotkania w przedszkolu lub w bibliotece.

Do tej pory zorganizowano cykl zajęć bibliotecznych „Przyroda Polski”, czytanie opowiadań „Z przygód Krasnala Hałabały, zajęcie dla rodziców „Bajki - to co dzieci kochają najbardziej”. Dzieci zdolne aktywnie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez bibliotekę, w których niejednokrotnie odnoszą sukcesy. Planowane są kolejne działania przedszkola mające na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród naszych przedszkolaków.