Strona wykorzystuje pliki cookies. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody na ich używanie nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaburzenia mowy w wieku przedszkolnym stały się zjawiskiem dość powszechnym. Dlatego też 2 marca 2016 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty logopedyczne skierowane do rodziców i nauczycieli. Szkolenie miało na celu uświadomienie rodzicom, jak ważną rolę w mowie dzieci odgrywa sprawność narządów artykulacyjnych, gdyż jest to najczęściej występująca przyczyna wszelkich dyslalii. Spotkanie rozpoczęło się przybliżeniem uczestnikom tematu „Prawidłowości rozwoju mowy i języka dziecka” w formie prezentacji multimedialnej.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostały także propozycje zabaw i ćwiczeń usprawniających mięśnie języka, warg, pierścienia zwierającego gardło oraz zabawy kształtujące prawidłowy tor oddechowy. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał materiały do ćwiczeń i zabaw w domu z uwzględnieniem wieku dziecka.