W nietypowy sposób w dniu 21.03.2016 r. dzieci powitały pierwszy dzień wiosny. Ubrane w kolorze zielonym z wiosennym bukietem oraz zielonym balonikiem uczestniczyły w zabawach, tańcach i pląsach muzyczno - ruchowych. Jak wiemy wiosna to początek nowego życia. To pożegnanie długiej zimy, to czas „budzenia się” przyrody. Dawniej ludzie wierzyli, że można przyspieszyć nadejście wiosny, topiąc Marzannę. Dzieci z naszego przedszkola wiedzą, że o przyrodę trzeba dbać i dlatego nie będziemy jej zaśmiecać słomianą kukłą. Witamy wiosnę w sposób radosny podczas wspólnych zabaw.