Strona wykorzystuje pliki cookies. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody na ich używanie nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W ramach realizowanej przez naszą placówkę innowacji pt. „Przedszkolak na scenie-formy parateatralne w przedszkolu” mieliśmy przyjemność gościć aktorkę Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu Zofię Melechównę. Podczas spotkania pani Zofia chętnie i z humorem zdradzała przedszkolakom tajniki aktorskiej pracy oraz zaprezentowała kilka znanych utworów literackich, m.in.: „Na straganie”, „Żaba” autorstwa Jana Brzechwy, „Koza, kózka i wilk” Adama Mickiewicza oraz „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Dzieci wysłuchały utworów z wielką uwagą i zaciekawieniem. Pani Zofia udzieliła dzieciom cennych wskazówek dotyczących sposobu recytowania wierszy. Zwróciła uwagę na rolę właściwej intonacji, prozodii oraz mowy ciała.

Przedszkolaki również przygotowały dla gościa miłą niespodziankę. Zaprezentowały w mistrzowskim wykonaniu kilka wierszy. Swoimi występami udowodniły, że wykazują umiejętności aktorskie.
Składamy podziękowania Panu katechecie: Marcinowi Cechowskiemu za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.