Strona wykorzystuje pliki cookies. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody na ich używanie nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W ramach realizowanego projektu „Z Małym Kolbergiem po kraju”, który realizują panie Marta Barc-Serwa i Aneta Bartłomiejczak, 30 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Zespół Ludowy "Dobrowianki". Była to niecodzienna okazja do obcowania z muzyką ludową. "Dobrowianki" zaprezentowały przyśpiewki i pieśni ludowe. Spotkanie  z zespołem miało na celu promocję folkloru oraz przybliżenie dzieciom pięknej tradycji ludowej.

Chciałyśmy, by dzieci poczuły, że dziedzictwo kulturowe to wspaniała przestrzeń, dzięki której można się dobrze bawić i poczuć się jej częścią. Naszych przedszkolaków zachwyciła nie tylko muzyka, ale także piękne stroje ludowe. Dzieci z najmłodszych grup przedstawiły gościom poznane w toku realizacji projektu tańce ludowe, m.in.: "Ceglarz", "Brzuchaty", "Kłaniany", "Litery" oraz "Taniec zbójnicki", "Hajduk", "Za górami, za lasami", "Grozik". Serdecznie dziękujemy Zespołowi Ludowemu "Dobrowianki" i Pani Agnieszce Wieczorek za pomoc w organizacji spotkania.