15 września  przedszkolaki z grupy III i IV z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w akcji „Sprzątania świata”. Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat: „Dlaczego należy dbać o środowisko, w którym żyjemy?”. Następnie wyposażeni w worki oraz rękawiczki wyruszyliśmy na poszukiwanie śmieci w najbliższym parku. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się sumiennie wykonać swoje zadanie. Poprzez udział w takich akcjach rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.