Obszar 8
Jednym z zadań przedszkola jest promowanie zdrowego stylu życia nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Ważne jest, aby nauczyć dzieci i ich rodziców organizacji czasu wolnego i spędzać go aktywnie.

Obszar 1 - Zadanie 2
Wychowanie zdrowotne zajmuje w naszym przedszkolu bardzo ważne miejsce w procesie wszechstronnego kształcenia i wychowania dzieci. Okres przedszkolny jest szczególnie znaczący dla kształtowania motoryki dziecka. Podstawowe formy aktywności ruchowej to: zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zabawy na placu przedszkolnym, spacery i wycieczki.

Obszar 1 - Zadanie 1
Edukacja ruchowa jest bardzo ważną dziedziną wychowania przedszkolnego. Planując zajęcia gimnastyczne nauczycielki zwracają uwagę aby były one atrakcyjne, wyzwalały dziecięce emocje – śmiech, radość i satysfakcję z udanych ćwiczeń.

Obszar 7
Dzieci z grupy II odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Kole, gdzie mogły zaobserwować i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela rytmiki – mamę Wojtka p. Monikę Jancy – Borowiak. Zabawa z muzyką i ruchem w naturalny sposób rozwija wrażliwość dziecięcą, a ruch stymulowany muzyką staje się ruchem kontrolowanym, angażującym postrzeganie słuchowe, uwagę  i myślenie, odzwierciedla wywołane muzyką emocje i równocześnie potęguje je.

Obszar 6
28 stycznia 2014 w grupie dzieci 4 letnich odbył się konkurs „Wiem, co zjem”, którego współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole. Każdy ma wpływ na swoje zdrowie. Wiąże się to ze stylem życia, jaki prowadzimy, czyli ze sposobem w jaki żyjemy. Warzywa i owoce w naszej diecie sprawiają, że lepiej się czujemy i rzadziej chorujemy.

W naszym przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia Zumby prowadzone przez Panią Elżbietę Wiśniewską. Zumba to połączenie tańca i fitnessu, są to zajęcia dla dzieci, które lubią bawić się i tańczyć. Program Zumbatomic, czy inaczej Zumbakids opracowany został z myślą o dzieciach w wieku 4 - 7 lat oraz dzieciach 8 - 12 lat.