W naszym przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia Zumby prowadzone przez Panią Elżbietę Wiśniewską. Zumba to połączenie tańca i fitnessu, są to zajęcia dla dzieci, które lubią bawić się i tańczyć. Program Zumbatomic, czy inaczej Zumbakids opracowany został z myślą o dzieciach w wieku 4 - 7 lat oraz dzieciach 8 - 12 lat.

Podczas zajęć dzieci uczą się choreografii w różnych rytmach tanecznych. Zajęcia te, to maksimum zabawy i ćwiczeń kondycyjnych w tym samym czasie. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne. Zumbatomic to nie tylko ćwiczenia i taniec. Zumbatomic promuje zdrowy tryb życia u dzieci i uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć Zumbatomic dzieci uczą się koordynacji i równowagi; kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Badania wykazały również, iż zajęcia Zumba dla dzieci pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Uczestnicząc w naszych zajęciach ruchowych Pani Ela chciała zachęcić przedszkolaków do aktywnego spędzania czasu również poza przedszkolem.