Obszar 7
Dzieci z grupy II odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Kole, gdzie mogły zaobserwować i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela rytmiki – mamę Wojtka p. Monikę Jancy – Borowiak. Zabawa z muzyką i ruchem w naturalny sposób rozwija wrażliwość dziecięcą, a ruch stymulowany muzyką staje się ruchem kontrolowanym, angażującym postrzeganie słuchowe, uwagę  i myślenie, odzwierciedla wywołane muzyką emocje i równocześnie potęguje je.

Ruch to także gimnastyka ciała, poprawa krążenia, przyśpieszone, dotleniające oddychanie.  Mając na uwadze zachęcanie wychowanków do podejmowania aktywności fizycznej: odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty dzieci  uczestniczyły w zajęciach, śpiewały również piosenki, tańczyły, rozpoznawały dźwięki i charakter muzyki. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas  naszej muzycznej przygody.