Obszar 1 - Zadanie 1
Edukacja ruchowa jest bardzo ważną dziedziną wychowania przedszkolnego. Planując zajęcia gimnastyczne nauczycielki zwracają uwagę aby były one atrakcyjne, wyzwalały dziecięce emocje – śmiech, radość i satysfakcję z udanych ćwiczeń.

Nauczycielki stosują różne metody odtwórcze: zabawowo – naśladowczą, zadaniową i metodę ścisłą, a  także metodę stacyjną, tor przeszkód, współzawodnictwo indywidualne i zespołowe. Wśród metod twórczych stosujemy metodę opowieści ruchowej,  gimnastykę twórczą R. Labana, K. Orffa, elementy gimnastyki rytmicznej A. i M. Kniessów oraz ruchu rozwijającego W. Sherborne. Często też organizujemy ćwiczenia przy muzyce – aerobik, który jest bardzo lubianą przez dzieci formą aktywności ruchowej w przedszkolu. W zaprezentowanym zajęciu wykorzystaliśmy wiele przyborów gimnastycznych: piłki, piłki skaczące z uchwytami, pachołki, obręcze, elementy drewnianego zestawu gimnastycznego, tor przeszkód, tunel, ławeczki, laski, chustę animacyjną.

∗ Konspekt zajęć Zadanie 1