Obszar 8
Jednym z zadań przedszkola jest promowanie zdrowego stylu życia nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Ważne jest, aby nauczyć dzieci i ich rodziców organizacji czasu wolnego i spędzać go aktywnie.

Aby promocja zdrowia była skuteczna niezbędna jest m. in. organizacja spotkań o charakterze sportowym, dzięki którym poprzez zabawę i współpracę w grupie kształtowane są właściwe postawy wśród dzieci. To zabawa najłatwiej rozbudza w dzieciach fascynację sportem. Chcąc pokazać dzieciom i rodzicom jak w sposób aktywny i ciekawy mogą spędzać swój wolny czas zorganizowany został „ Festyn sportowy”, w trakcie którego dzieci wraz z rodzicami brali udział w konkurencjach takich jak: przeciąganie liny, rzut do kosza, tunel kształtów, skok w workach, tor przeszkód  i skok na piłce. Na zakończenie festynu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale. Zabawa była wyśmienita a roześmiane buzie świadczyły o tym, że nikt się nie nudził.