Osiągnięcia i sukcesy dzieci
to duma rodziców
i naszego przedszkola

Zabawa
W zdobyciu wiedzy i umiejętności
najważniejszą formą
aktywności dzieci jest zabawa

Zdrowie
Motywujemy dzieci
do dbałości o swoje zdrowie
i sprawność fizyczną

Priorytetem przedszkola
jest przygotowanie dzieci
do podjęcia nauki w szkole

Zabawa jest podstawowym rodzajem aktywności dziecka. Odgrywa ogromną rolę w jego rozwoju i stanowi główną formę poznawania rzeczywistości: uczy, wychowuje, rozbudza określony stosunek do otoczenia społecznego, daje możliwość zdobycia doświadczenia i wiadomości, stwarzając także warunki pobudzające do komunikowania się, myślenia i twórczości. Jest także źródłem wielu przeżyć i radości. W przedszkolu organizuje się: zabawy ruchowe, tematyczne, manipulacyjne, konstrukcyjne, gry i zabawy dydaktyczne, muzyczne, badawcze, tropiące, integracyjne.
Wykorzystuje się wiele atrakcyjnych zabawek i pomocy dydaktycznych: różnego rodzaju klocki, puzzle, układanki, gry planszowe, gry edukacyjne (np. ,,Gra cieni”, ,,Polska na ludowo”, ,,Wiosna i Wielkanoc”, ,,Figury”) gry zręcznościowe, domki dla lalek, samochody, kąciki zabaw (np. ,,Kompleks kuchenny”, ,,Mały stragan”, ,,Teatr”, ,,Fryzjerski”, ,,Medyczny”, ,,Warsztat małego majsterkowicza”) historyjki obrazkowe, książki, piaskownica z piaskiem relaksacyjnym. W każdej sali organizuje się kąciki zabaw wspomagające twórcze działanie dziecka: myślenie, wyobraźnię, rozwijające mowę, koncentrację uwagi, a także kącik patrona przedszkola – Czerwonego Kapturka.
Na przedszkolnym placu zabaw znajdują się bezpieczne urządzenia posiadające certyfikaty: drewniany pociąg ,,Monika” z wagonami, sprężynowce, tablica do rysowania, bramka z koszem, huśtawka.