Strona wykorzystuje pliki cookies. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody na ich używanie nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Osiągnięcia
Osiągnięcia i sukcesy dzieci
to duma rodziców
i naszego przedszkola
 
Zabawa
W zdobyciu wiedzy i umiejętności
najważniejszą formą
aktywności dzieci jest zabawa
 
Zdrowie
Motywujemy dzieci
do dbałości o swoje zdrowie
i sprawność fizyczną
 
Nauka
Priorytetem przedszkola
jest przygotowanie dzieci
do podjęcia nauki w szkole
 

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”
Decimus Junius Juvenalis

Ruch jest naturalną potrzebą dziecka, a odpowiednia aktywność ruchowa jest dziecku niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego  i społecznego. Dlatego też nadrzędnym celem działalności naszego przedszkola jest promowanie zdrowia poprzez aktywność fizyczną, propagowanie zdrowego stylu życia, odżywiania, dostarczanie wychowankom niezbędnej wiedzy i umiejętności dla poprawy życia.
Poprzez różne działania staramy się rozwijać w dzieciach zainteresowanie sportem - rozbudzać zamiłowanie do ruchu. Dzieci uczestniczą w turniejach i olimpiadach sportowych, piknikach integracyjnych, festynach, w zajęciach dodatkowych z gimnastyki ogólnorozwojowej, zajęciach rytmicznych w Państwowej Szkole Muzycznej.  
Przedszkole otrzymało w Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej tytuł „Przedszkole w Ruchu” za propagowanie wśród dzieci i ich rodzin zdrowego stylu życia.
Dbając o naszych wychowanków prowadzimy wszechstronną edukację propagującą zdrowie poprzez realizowanie tematyki kompleksowej dotyczącej odżywiania, zasad bezpieczeństwa i zapobieganiu chorobom. Dzieci chętnie bawią się na przedszkolnym placu zabaw, uczestniczą w spacerach i wycieczkach.